Nëna humb pabesisht gjënë më të shtrenjtë në botë, fëmijën 1 vjeç, por të afërmit nuk…

  0
  290

  Ishte nje dite e zeze per kete vajze te re qe nuk kishte shume kohe qe ishte bere nënë. Ne nje aksident tragjik ajo mbeti e plagosur rëndë teksa udhëtonte me vajzën e saj të vogël vetëm 1 vjeç.

  Ajo tani ndodhet rëndë në spital por ende nuk e di se fëmija i saj ka humbur jetën. Familja dhe miqtë nuk guxojne t’ja thone te verteten.

  Kane frike se do të tronditet edhe më keq.

  Shanei Norris, 22 vjeç ka kaluar dy operacione dhe ende po trajtohet në spital për plagët e pësuara në aksident gjashtë javë më parë.

  Edhe pse mamaja e re është e vetëdijshme se ku ndodhet, ajo nuk e kujton mirë se çfarë i ka ndodhur dhe me kë ishte në makinë, dhe nuk e ka kërkuar ende vajzën.

  “Nuk mund t’i themi tani asaj, duhet të presim deri në momentin e duhur. Ajo është zgjuar, por ajo nuk e mban mend atë që ndodhi. Nuk ka pyetur për Reanei, prandaj nuk i kemi thënë asaj. Ne do të sigurohemi se një këshilltar apo psikolog të jetë i pranishëm kur ne t’ia japim lajmin asaj.’’

  Zonja Blerk, nëna e saj, thotë se miqtë e familjes kishin ngritur një apel online për të mbledhur fonde që ajo të trajtohej në një spital privat i cili kishte mbledhur tashmë një shumë lekësh.

  Ajo tha më tej se: “Nuk është se ajo po trajtohet keq në spitalin shtetëror, por ne duam të bëjmë më të mirën për të. Ne shpenzojmë vetëm një orë në ditë me të. Nuk e dimë nëse ajo ka dëmtim të trurit ose humbje të përkohshme të kujtesës.’’