Nga Capri në Las Vegas e Hawai, jeta e luksit e Jurgen Kurtit, komentuesit e ‘ma.sakrojnë’ në komente menjëherë pas vd.ekjes (Foto)

  0
  486

  Mbrëmjen e kaluar u ekz.ekutua me bre.shëri pl.umbash në hyrje të pallatit, menaxheri i VIP-ave, Jurgen Kurti.

  Ngjarja ndodhi rreth orës 22:20, kur Jurgen Kurti po shkonte në këmbë në shtëpinë e tij te sheshi ‘Wilson’.

  Kurti ka qenë ak.uzuar për vr.asjen e të atit dhe dh.unimin me pasojë vd.ekjen e një tregtari në Durrës së bashku me dy persona të tjerë.

  Ndërkaq, muajt e fundit, Jurgen Kurti i ka kaluar mes udhëtimeve në vendet më luksoze të botës.

  Capri, Las Vegas, Hawai… ishin vetëm disa nga vendet që kishte vizituar i riu, i dhënë pas palestrës e jetës së natës.

  Por ndërkaq, komentuesit dhe ndjekësit në rrjetet sociale kanë hyrë në profilin e tij në Instagram dhe kanë lenë komente duke kujtuar vr.asjen e babait të Jurgen Kurtit, kr.im të cilin e mori përsipër daja i tij si dhe vr.asjen e tregtarit nga Durrësi i cili i vonoi 26 vjeçarit qeranë e shtëpisë.

  Policia ka nisur hetimet dhe po heton në disa pista lidhur me autorët e ekz.ekutimit të mirëmenduar të Jurgen Kurtit.