Nga e hëna pritet ndryshim DRASTlK i motit: Çfarë paraIajmëron meteorologu grek

0
701

Shqipëria dhe i gjithë rajoni pritet të përballet me një mot të keq gjatë fillimit të javës.

Siç paralajmërojnë meteorolgët grekë, moti pritet të përkeqësohet gjatë të hënës dhe kulmi do të jetë të martës pasdite.

Priten shira të rrëmbyeshëm të shoqëruara me rrufe të shumta, sidomos në pjesën jugore, jug-lindore dhe qendrore të vendit.null

Temperaturat pritet të ulen me disa gradë duke risjellë plotësisht vjeshtën në Shqipëri. /Lajmeflesh