/Nga vëllai i Xhafaj, djali i Gramoz Ruçit e deri te vajza e kryebashkiakut të Skraparit, kush janë punonjësit “VIP” të Albcontrol

Nga vëllai i Xhafaj, djali i Gramoz Ruçit e deri te vajza e kryebashkiakut të Skraparit, kush janë punonjësit “VIP” të Albcontrol

Në listë janë të afërm të deputetëve socialistë apo zyrtarëve të tjerë të cilët punojnë në pozicione kyçe në Albcotrol.

Siç mund ta shikoni, lista e punonjësve të Albcontrol është me fëmijë dhe të afërm deputetësh, ish-ministrash, kryebashkiakësh etj.

Lista e plotë

Norbis Qazimi, vëllai nga nëna i deputetit Fatmir Xhafaj

Ana Shkëmbi, mbesa e gruas së deputetit Fatmir Xhafaj

Ledio Ruçi, djali i Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi

Redi Fino, djali i Bashkim Finos

Stela Malaj, nusja e djalit të ish deputetes Nora Malaj

Rovena Bregu, motra e Majlinda Bregut

Florjan Gjiknuri, djali i xhaxhait i ish-ministrit Damian Gjiknuri

Martin Strekaj, djali i deputetit Paulin Sterkaj

Arlind Broci, djali i ish gjyqtarit Artan Broci

Blerta Tusha, bashkëshortja e Artur Bushit, kryebashkiak i Krujës

Eneo Zguri, djali i ish-kreut të KQZ, Klement Zguri

Brisilda Spahiu ( Celibashi ), vajza e Nesim Spahiut, kryebashkiak i Skraparit.