/Ngjarja e rěndë në Elbasan, vjen reagimi i ‘fortë’ nga Partia Socialiste

Ngjarja e rěndë në Elbasan, vjen reagimi i ‘fortë’ nga Partia Socialiste

Pas ngjarjes së ndodhur mesditën e kësaj të mërkure në qytetin e Elbasanit ku mbeti i vd eku r

Pjerin Xhuvani dhe u pla gos ën 4 persona të tjerë, ka ardhur dhe reagimi i parë nga Partia Socialiste.

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale duke su lmuar presidentin Ilir Meta.

Ndreu shkruan se presidentit i është mbyllur goja në lidhje me ngjarjen dhe nuk përmend sfurqe dhe trimëri pasi autori i ngjarjes është pjesë e opozitës.

Pjerin Ndreu:

Kur autori i nje ngjarje te rende del nga porta e opozites, presidentit tone i mbyllet goja dhe nuk permend sfurqet dhe trimerite e tij butaforike qe nuk ja njeh askush!

Nuk i prishet qetesia as kur vr asi n nje ish mik te tij, as kur pla gos in policen, askend!