Ngjarje si neper filma,i denuari arratiset nga gjykata (Video)

  0
  394

  Një person doli nga një sallë gjyqi dhe u hodh nga një ballkon në një përpjekje për t’i shpëtuar shqiptimit të dënimit.

  Christopher Clay Rudd, 35 vjeç, ishte paraqitur në gjykatë në Utah, pasi nuk mori pjesë në rehabilitimin e urdhëruar nga gjykata të hënën.

  Gjatë dëgjimit të tij, 35-vjeçari u përpoq të ikte duke dalë nga gjykatorja dhe duke kërcyer nga ballkoni.
  Pamjet e kamerave të sigurisë të marra nga brenda gjykatës tregojnë se Rudd po dilte nga dhoma me pranga para se të rrokulliste mbi një kangjellë të katit të dytë dhe goditi dyshemenë poshtë.

  Court room escape
  Picture: Christopher Clay Rudd
  Credit: Spanish Fork Court House

  Por 35 vjeçari nuk arriti të shkoj larg pasi  posh  ballkonit e prisnin dy oficer të tjerë të  cilët menjëherë e kapen . /Indeksonline/