/Një ditë pasi i VDlQ djaIi, në të njëjtin spitaI ndahet nga jeta edhe babai i tij

Një ditë pasi i VDlQ djaIi, në të njëjtin spitaI ndahet nga jeta edhe babai i tij

Shuhet ne spital, pas nje beteje te gjate me Covid-in, nje dite pas v.dekjes se djalit te tij 18 vjecar edhe Luftar Seiti.

Qamil Seiti nuk arriti dot që të fitonte betejën me covidin, por ditën e sotme ndërroi jetë edhe babai i tij, i cili ndodhej në intubim në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

18-vjeçari nga Memaliaj kishte 100% të mushkërisë të prekur nga covid kur ka mbërritur në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe kjo gjë ka bërë që i riu të humbiste jetën.

Seiti ishte shtruar prej të paktën një jave tek Sanatoriumi ndërsa prej ditësh ishte në intubim. Mësohet se 18-vjeçari nuk kishte sëmundje bashkëshoqëruese, raporton “Top Channel”.