Një orë e më parë! Shqiptarët kërkojnë largimin e tyre, Meta-Monika politikanët më të u.rryer

  0
  412

  Një sondazh i realizuar nga instituti Italian “GPF Inspiring Research”, konfirmon edhe një herë se Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi janë politikanët më të pabesueshëm dhe më të u.rryer në Shqipëri.

  Sipas sondazhit, Monika Kryemadhi është politikania më ma.shtruese në vend. Monika është politikania e fundit, të cilës mund t’i besojnë shqiptarët. Besimi te Monika Kryemadhi është vetëm 1.4 %.

  Ndërsa Ilir Metës i besojnë vetëm 4.7 % e shqiptarëve. Pas tyre vijnë Lulzim Basha, Sali Berisha dhe Edi Rama.

  Sipas sondazhit, shqiptarët në përgjithësi nuk i besojnë më kësaj klase politike, e cila duhet rrëzuar një orë e më parë, duke nisur nga Meta e Monika, si çifti më i korr.uptuar dhe i inkri.minuar i periudhës post-komuniste.

  Në sondazh, 47% e shqiptarëve shprehen se asnjë politikan nuk është i sinqertë në deklarimet e tij. Ndërsa nga pjesa tjetër, 30.7% zgjedhin kryeministrin Edi Rama, si më të sinqertë në deklarimet publike, 11% Sali Berishën, 5.2% Bashën, 4.7% Metën dhe vetëm 1.4% Kryemadhin.

  Këto janë shifra të qarta se shqiptarët nuk e fshehin më zemëratën e thellë, që iu ka shkaktuar çifti Meta-Monika, ku përgjatë këtyre viteve në pushtet ka vje.dhur pafundësisht, sa me Sali Berishën, aq edhe me Edi Ramën.

  Tashmë, duket se ka ardhur koha e llogaridhënies dhe Presidenti Ilir Meta e kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, nuk do të gëzojnë dot më paratë e pista dhe karrigen e pushtetit.

  Jo vetëm Reforma në Drejtësi, që brenda pak muajsh do të nisë go.ditjen me SPAK, por edhe shqiptarët po ngrihen dita-ditës në re.voltë, për të shembur rrënjësisht këtë kastë ma.fioze të politikës shqiptare./Pamfleti