Njihuni me ciftin obez qe eshte kethyer ne makthin e gjithe taksixhinjve

  0
  312

  Marcus Edwards, i cili peshon 228 kg dhe e dashura e tij Taylor Faulkner, e cila peshon 120 kg, e përdornin firmën e taksive katër herë në ditë për të shkuar në shtëpi nga mamaja e tij, një milje larg.

  Por kur çifti bëri thirrje për një makinë për t’i marrë ato pas një vizite, atyre iu tha nga një operator se nuk kishte automjete në dispozicion dhe duhet të provonin të merrnin një kompani tjetër.

  Dhe kur Taylor u zemërua më vonë duke kërkuar një shpjegim, asaj ju tha nga qendra e taksive në Hodge Hill, Birmingham, se Marcusit i ishte ndaluar të hipte në mjetet e tyre. Taylor pretendon se asaj iu tha se ishte për shkak se dy shoferë kishin pohuar se pesha e tij kishte dëmtuar kabinat e dy taksive.
  3 of 3

  Tani çifti ka akuzuar firmën e taksive për “diskriminim kundër njerëzve me peshë të madhe” dhe kërkojnë që ata të shfuqizojnë ndalimin.

  Marcus, i cili është i regjistruar si obez dhe që vuan nga celuliti në të dyja këmbët, mpiksjen e mushkërive dhe të zemrës dhe problemeve të lëngjeve trupore, tha: “Unë kam qenë një klient besnik i firmës për vite të tëra duke shpenzuar deri në 20 paund në ditë dhe tani ata më hedhin poshtë.

  “Për shkak të madhësisë sime unë gjithmonë rezervoj pesë vende për Taylor dhe veten time. Ajo ulet në fillim dhe unë duhet të përhapem nëpër tre vende në pjesën e prapme”, shtoi ai.