Njihuni me hotelin me te mire ne bote i cili ndodhet ne Krime (Video)

  0
  465

  Shpërblimet turistike botërore nuk precizojnë se a është hotel Mriya i Rusisë apo i Ukrainës.

  Hoteli ka fituar shpërblimin si resor kryesor në botë, ndërkaq një natë në këtë parajsë gjithsesi mund të paguhet nga shumëkush.

  Kompania ruse “Aeroflot” është shpallur brendi më i mirë, ndërkaq Saint Petersburg si vendi më i mirë turistik.

  Mriya Resort Spa për herë të parë ka fituar shpërblimin e parë. Konkurrencë ka pasur hotelin në Dubai, Italia, transmeton Telegrafi.
  Më poshtë shihni pamjet në Video:

  Shpërblimet turistike botërore nuk precizojnë a është hoteli Mriya i Rusisë apo i Ukrainës. Ai është hapur në vitin 2014.

  Pushimorja është 30 km larg Jaltës dhe ka 22 dhoma dhe vila prej 270.000 metrash katrorë.

  Pronarët planifikojnë të ndërtojnë fabrikë të verërave, shkollën e verërave, restorantin për verë dhe fabrikën e djathit në afërsi të hotelit.

  Vjet, hotelin e kanë vizituar 100.000 mysafirë dhe ka pasur të plotësuar kapacitetin 83 për qind.

  Një natë në këtë hotel kushton rreth 230 dollarë.