/NJlHUNl me bukuroshen shqiptare që bëri shqiponjën në mes të Zvicrës, ja cila është ajo (FOTO LAJM)

NJlHUNl me bukuroshen shqiptare që bëri shqiponjën në mes të Zvicrës, ja cila është ajo (FOTO LAJM)

Një fotografi e një shqiptare nga Kosova që jeton në Zvicër me uniformë ushtarake duke bërë shqiponjën ka ‘pushtuar’ rrjetin.

Bëhet fjalë për 26-vjeçaren Jetmira Avdili që jeton në Solothurni të Zivcrës.

Ajo ka postuar në profilin e saj ‘Insagram’ një fotografi duke bërë shqiponjën dhe ajo që e bënë më të veçantë është veshja e saj në uniformë

ushtarake ku shihet emri Kosova, shkruan gazeta e njohur zvicerane ‘Blick’.

Kjo foto ka marrë reagime të shumta dhe është postuar në ditën kur Kuvendi i Kosovës votoi për transformimin e FSK-së në Ushtri.

‘Akuzat’ e shumë komentatorëve në fotografinë e saj ishte se po i bënë tr;adhëti Zvicrës.

Mirëpo, ajo thotë se t radhëti do të ishte nëse do të bashkohej më të vërtetë në Ushtrinë e Kosovës.