/NJlHUNl me gazetaren e sportit që po ç mend Kosovën dhe Shqipërinë bashkë

NJlHUNl me gazetaren e sportit që po ç mend Kosovën dhe Shqipërinë bashkë

Gazetaret sportive nga Ballkani ditëve të fundit kanë nisur të marrin vëmendjen e mediave ndërkombëtare.

Pasi spikati gazetarja boshnjake Zerina Patakoviq me pamjet tejet tërheqës të saj dhe Mirta Surjak,

të cilat magjepsën legjendat e Galatasarayt, Fatih Terim dhe Ardu Turan, së fundmi në skenë ka dal një tjetër gazetare tërheqëse.


Portali serb “Telegrafi” e ka cilësuar gazetaren e Supersport Kosova,

Elmira Sadrija si prezantuesen më seksi nga Ballkani.

Sipas mediave serbe ajo në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë,

shpesh merr vëmendjen e të gjithëve me “provokimet” që bën me bukurin dhe linjat e saja.