/NJlHUNl me vajzën e “Shamikuqes” në hapat e të ëmës, po bën NAMlN në rrjet (FOTO LAJM)

NJlHUNl me vajzën e “Shamikuqes” në hapat e të ëmës, po bën NAMlN në rrjet (FOTO LAJM)

Turkan Soray konsiderohet si një nga gratë më të bukura në kinematografinë turke.

Aktorja është bërë e njohur në vendin tonë në rolin e Asiya tek filmi “Shamikuqja”.

Me pamjen e saj unike dhe me talenitn në aktrim ajo rrë mbeu jo vetëm zemrat e audiencës turke por edhe në shumë vende të tjera.

E përsa i përket jetës private aktorja turke ka qënë e martuar dhe nga kjo martesë ka dhe një vajzë e cila quhet Yagmur Unal.

Unal tani është 35 vjeç dhe nuk i lë gjë të ëmës nga bukuria.

Ajo është shumë aktive në rrjetin social Instagram ku numëron mbi 100.00 mijë ndjekës dhe herë pas herë publikon foto prov okat;ive.

Ajo është diplomuar në degën e sociologjisë dhe më vonë mori diplomën master për mediat në Neë York.

Më poshtë ju sjellim fotot më të pëlqyera dhe më pro vok;uese të Unal.