‘Nuk do ketë burg për Saimir Tahirin! Pikë’, s’duron më deputeti i PS: Ilir Meta me zë e figurë bridhte nëpër…

  0
  379

  Nuk do ketë burg për Saimir Tahirin pa prova pa u arrestuar Sali Berisha, Ilir Meta dhe Lulzim Basha me prova dhe fakte të pakontestueshme. Pikë!” Kështu shkruan deputeti i PS Erion Braçe i cili nuk ngurron ashtu sikurse Tahiri të sulmojë me emër e mbiemër, Ilir Metën, Lulzim Bashën apo Sali Berishën.

  “Për Saimir Tahirin nuk ka asnjë provë ka vetëm tituj portalësh e gazetash! Provë ka për Ilir Metën me zë e figurë që bridhte nëpër ministri me bllok në dorë!

  Provë ka për Lulzim Bashën që i hengri rrugës së kombit 230 milion euro dhe ngelen 7 urat pa bër!

  Prova ka për Sali Ramë Berishën me zë e figurë për pushkatimin e 4 dëshmorëve në bulevard!

  Nuk do ketë burg për Saimir Tahirin pa prova pa u arrestuar Sali Berisha , Ilir Meta dhe Lulzim Basha me PROVA dhe FAKTE të pakontestueshme! Pikë”, shkruan me nota revolte deputeti i PS në rrjetet sociale.

  Kujtojmë se Tahiri la mandatin si deputet për t’i hapur rrugë hetimit.