/Nusja rr eh vjehrrin në Lezhë, ndaIohet nga poIicia

Nusja rr eh vjehrrin në Lezhë, ndaIohet nga poIicia

Një 40-vjeçare nga Lezha me iniciale Gj.B është arrestuar nga policia pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj vjehrrit të saj.

Sipas policisë 40-vjeçarja është arrestuar pasi i ka shkaktuar dëme fizike 70-vjeçarit me iniciale Z.P.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rretheve Gjyqësore Lezhë dhe Kurbin, për veprime të mëtejshme.null

“Specialistët për Hetimin  dhe Parandalim e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetases

V.P.,40 vjeçe,banuese në fshatin Krajen, Lezhë.

Arrestimi i saj u bë, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike duke i shkaktuar dëmtime vjehrrit të saj shtetasit Z.P.,70 vjeç”, njofton policia.