/Opozita bojatisi godinën e Lleshajt, irritohet keq Braçe, bën reagimin e papritur (Foto)

Opozita bojatisi godinën e Lleshajt, irritohet keq Braçe, bën reagimin e papritur (Foto)

Zv.kryeministri Erion Braçe reagon pas inc.identit me bojë te godina e Ministrisë së Brendshme, gjatë protestës sot. Braçe, përmes një postimi në Instagram, nuk kursen akuzat ndaj liderit demokrat, ndërsa shprehet se me dhu.në nuk arrihet asgjë.

Postimi i Braçes.PERSE OR MIK, PERSE?!
S(B)ASHA NGA RUSIA I KA BERE PARATE E TIJA!! Perse nuk mendon, flet,
debaton, bind dhe fiton?Se ben dot?!Perse shkon te dhu.na;
c’e gjeti godinen se e njoIIose me te zezen e Partise ti?Po Partia a u zbardh se i more ti per ate mur te zezen?

A e di cfare arrite?Bere te qeshe si perhere Lulzim Bashen, ja kaq, por kjo eshte e zakonshme, ai qesh dhe ne va.rrim!

A e di cfare tjeter?Tamam ai, Lulzim Basha,kater shqiptare qe nuk ben kurre ate qe ti bere sot, i vr.au, po po i pu.shkatoi dhe ishte Minister i Brendshem.

Dhe ti dhu.non krah tij, per te e menderen e tij?!E kupton sa e padrejte eshte!! Nderkohe, ju te tjeret;Po si ka mundesi qe nuk e kuptoni se e gjitha-fIaka e tymi,nuk eshte “pro” jush por “kunder” jush;Nga i pari tek i fundit!

Pushtetin doni, por ekonomine tuaj po shka.terroni!

Flaka e Tymi, nuk ju japin pushtet,e keni provuar, jeni bere mbreter per ca ore e pastaj keqberes ne kafazet e gjykatave;Pas kesaj edhe 7 vite ne opozite!

Kurre ne pushtet, ju jo e jo,por as edukuesit e zja.rrit per ju!

Ekonomine tuaj po demtoni;Tuajen, asfare te Shashes qe parate i vijne nga simotrat ruse!Sasha e ka pasurine e tij,po ju cfare keni?Sasha e shton pasurine e tij,po ju pse e pakesoni?

Shihni sa pak jeni!Cfare borxhi ju ka nje Shqiperi e tere qe mezi pret ekonomine te konsolidohet e rritet, kthehet ne te ardhura per familjet e saj?! Asgje!Boll me Lulin!Ai i ka parate e tija!