/Ora News zbulon prapaskenat: Meta do japë dorëheqjen nga posti i Presidentit, synon Kryeministrinë (Ja kush do e zëvendësojë)

Ora News zbulon prapaskenat: Meta do japë dorëheqjen nga posti i Presidentit, synon Kryeministrinë (Ja kush do e zëvendësojë)

Ilir Meta do të lërë Presidencën një ditë pas zgjedhjeve parlamentare në 25 prillit, pretendon “Ora News”.

Sipas këtij televizioni, Meta do japë dorëheqjen në 26 prill, pasi synon postin e kryeministrit.

“Këto burime për bëjnë të ditur se Meta është gati të lërë detyrën e presidentit dhe të marrë atë të Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm për të vendosur rendin në vend”, shkruan Ora News.

Ose të zv. Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm njëherazi, gjithmonë kjo në varësi të rezultatit të zgjedhjeve që janë dekretuar të mbahen më 25 prill 2021.

Gjithmonë sipas të njëjtave burime, postin e Presidentit flitet që mund ta marrë Rexhep Meidani ose Sali Berisha.

Të dy persona që më parë e kanë mbajtur këtë post. Meta nuk do te mbajë asnjë teser partie.