/Pak orë para miqësores me Italinë, kryeministri Rama takon Mancinin

Pak orë para miqësores me Italinë, kryeministri Rama takon Mancinin

Vetëm pak orë na ndajnë nga ndeshje miqësore që kombëtarja shqiptare do të luajë ndaj Italisë në “Air Albania, takim që nis në orën 20:45.

Për këtë sfidë stadiumi do t ëjetë i mbushur me tifozët ët cilët do të kenë fatin të shikojnë më nga afër yjet e italisë.

Siç duket ardhmjen e kombëtares italiane në Shqipëri e ka shfrytësuar edhe kryeministri Edi rama, i cili nuk ka nguruar të takojë trajnerin e “Axurrëve”, Roberto Mancinin.

Rama e ka shpërndarë foton me teknikun e italanëve në profiling e tij zyrtarë në “Facebook”, ndërsa e ka shoqësuar me ikonën e flamurit shqipatrë dhe atij italian, ndërsa mes tyre ka vendosur edhe një emoi zemër.