/Pamje drithëruese/ I ati ulëret dhe puth tokën, familjarët e 16-vjeçares shqiptare shkojnë në vendngjarje (Video)

Pamje drithëruese/ I ati ulëret dhe puth tokën, familjarët e 16-vjeçares shqiptare shkojnë në vendngjarje (Video)

Ngjarja e rëndë e vd ekjes së 16-vjeçares Maria Hyseni në Trikala të Greqisë ka tro nditur mbarë opinion publik.

Sot u publikua edhe raporti i mjekësisë ligjore, ku shkak i vd ekjes përcaktohej rënia nga lartësia, si pasojë e reja kishte dë mtuar kafkën dhe gj oksin.

Ndërkaq familja e Marias nuk mendon që vajza ka vr arë veten dhe kërkon që të hetohet dhe drejtësia të vihet në vend. Ata kanë shkuar sot në vendin e ngjarjes, ndërkohë që mediat greke kanë filmuar momente të dh imbshme.

Në video shihet famlija dhe i ati që qan e ulëret teksa puth tokën, vendin ku u gjet e vd ekur 16-vjeçarja.

Prindërit këmbëngulin se është e pamundur që vajza të ngjitet në skelat e çatisë e kishës, teksa ndërtesa ndodhet në rikonstruksion. Ata gjithashtu raportuan se kishte gj ak në pjesën e pasme të tempullit e cila ishte larë, duke pretenduar se kanë fotografi që e vërtetojnë atë.

https://youtube.com/watch?v=juSgzeRIwkk%3Fversion%3D3%26rel%3D1%26fs%3D1%26autohide%3D2%26showsearch%3D0%26showinfo%3D1%26iv_load_policy%3D1%26wmode%3Dtransparent