Pamje te DHlMSHME nga Bejruti/ Babai nuk di si të reagojë, fut poshtë tavolinës fëmijën

0
567

50 persona kanë h umbur jetën dhe mbi 2.700 janë lënduar, ky është bilanci i raportuar deri më tani nga ajo që ndodhi në kryeqytetin e Libanit, Bejrut.

Pamje të shumta janë duke qarkulluar këto minuta në rrjete sociale.

Në një prej tyre shikohet një baba i p ushtuar nga pa niku, i cili bën gjithçka për të mbrojtur djalin e tij të mitur.

Babai shihet teksa përqafon të birin për ta qetësuar, por kur pa që dridhjet filluan të shtoheshin akoma më shumë si pasojë e shpë rthimit, ai e fut nën tavolinë dhe me trupin e tij e kthen si mburojë për të.

Sakaq, kujtojmë që në Bejrut kanë ndodhur të paktën dy shpë rthime të fuqishme.

Dyshimet paraprake tregojnë se shkak i shp ërthimit ishte një depo gjigante me mjete piroteknike që gjendej në afërsi të portit detar të këtij qyteti.