/Pamjet/ Gjarpri me zile 2.5 metra i gjatë vë RREZlK jetën e famiIjes shqiptare

Pamjet/ Gjarpri me zile 2.5 metra i gjatë vë RREZlK jetën e famiIjes shqiptare

Gjarpri me zile 2.5 metra i gjatë vë rrezik jetën e familjes shqiptare.

Nga Libohova në qarkun e Gjirokastrës raportohet një ngjarje e pazakontë.

Si bëhet e ditur një gjarpër me zile, i gjatë 2.5 metra, ka hyrë brenda oborrit të një familje dhe ka pickuar dy kuaj.

Kjo ngjarje ka ndodhur në në banesën e kryefamiljarit L. H.

Një prej familjarëve ka marrë një lopatë dhe e ka larguar gjarprin, duke shmangur pickimin e të afërmve të tij.

Më poshtë po sjellim edhe një video publikuar nga ”Jugu lajm’’ ku shikohet gjarpri.

https://youtu.be/G5B7cja-Spc