Lajme

Pas vendimit për Berishën, Gazetari Art,an Hoxha del me paralajmërimin bοmbë për Presidentίn Ilir Meta, zbulοn se…

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar menjëherë pas vendimit të SHBA për të shpallur non grata Sali Berishën dhe familjen e tij.

Hoxha shkruan se inshalla tërheq këmbën zvarrë Berisha për të tjerë, dhe i dërgon një mesazh të koduar Presidentit Meta.

Postimi i plotë:

19 maj 2021

Departamenti i Shtetit shpall person të padeshirueshem dhe ndalon hyrjen e Sali Berishes dhe familjes se tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikes….

Besoj se ta kam thene në kohen e duhur “Marshall”…

Dhe mos harro, të kane damkosur për korrupsion në niveleve të larta.

Nuk do mundesh me ta mbash peng kete vend…

17 shkurt 2018, 31 janar 2019, 19 maj 2021..

Respekte Marshall, me krah të lehta…

Dielli do të vazhdoje ta ngroh serish kete vend të bekuar nga zoti…

Ishallah terheq kemben zvarre edhe për te tjeret…

Kambanat besoj bien për ata qe kane vesh Shkelqesi President….