/Pasi hoqën qafe dy kushërinjtë në Laç, autorët bëjnë hapin e radhës në Tiranë

Pasi hoqën qafe dy kushërinjtë në Laç, autorët bëjnë hapin e radhës në Tiranë

Autorët e vr.asjes së dy kushërinjve Jushi në Laç pasi kanë kryer kr,imin janë larguar me shpejtësi dhe kanë dje.gur makinën në Tiranë.

Gazeta Mapo ka publikuar videon e dj.egies së makinës së autorëve që kryen vr..asjen e dyfishtë në Laç. Në video dallohet momenti kur makina është në flakë, në zonën e Laprakës në Tiranë.

Autori dyshohet se është fshehur në një banesë në Laprakë, aty ku dhe ka djegur makinën. Në momentin kur makina është djegur, njëri nga autorët ka qenë i pranishëm.

Për vr.asjen e dy kushërinjve, Mikel Jushi, 35 vjeç dhe Jani Jushi 30 vjeç janë shpallur në kërkim tre persona, konkretisht Markel Bushi 25 vjeç, vëllai i tij 23 vjeçar Manuel Bushi dhe kushëriri i tyre Vinçens Pal Bushi, 28 vjeç.

Paraprakisht mendohet se vr.asja e dyfishtë në Laç ka ndodhur pas një debati për gërvishtjen e makinës. Markel Bushi, rezulton person me precedentë të mëparshëm penale. Ai kërkohej për pla.gosje me arm.ë dhe vj.edhje me dhu.në.