December 1, 2023
Lajme

PD zγrtare: Sali Berisha është non grαta, me të as bashkohemi e as bashkëρυnojmë

PD zyrtare e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, ka sqaruar zhvillimet e kësaj të hëne, për një bashkëpunim të mundshëm me grupin e drejtuar nga Sali Berisha:

“Vendimi i sotëm i grupit të PD për të përcaktuar një kontakt me grupin tjetër, nuk është asgjë tjetër veçse:

-Qendrim koherent me platformen e grupit parlamentar, te prillit, per te mbajtur bazen te bashkuar

– Një hap për të mundësuar bashkëpunimin elektoral në të mirë të zgjedhjeve lokale

– Nje hap që PD të maksimalizojë votat për të mundur kandidatët e Rilindjes dhe te Edi Rames:

– E vetmja rrugë për të bashkuar demokratët e thjeshtë që të votojnë në zonat vendore për një kandidat zonal të vetëm të PD dhe të opozitës mundësisht

– Nje hap qe konsideron dhe bazohet ne faktin se zgjedhjet e radhes jane zgjedhje lokale ku roli dhe pesha kryesore bie mbi strukturat vendore

– Nuk eshte hap PAS i qëndrimit të PD sa i përket deputetit Sali Berisha, shpallur non grata nga SHBA. Qëndrimi ynë mbetet i pandryshuar. Orientimi perëndimor dhe në krah të SHBA është i padiskutueshëm.

– Sali Berisha mbetet dhe do të jetë jashtë çdo qasje bashkimi e bashkëpunimi si individ e deputet përderisa është non grata”, thuhet në reagim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *