PD zbulon policët e infiltruar në protestë: Pa mjet identifikues, por me kodin e familjes…

  0
  257

  Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka publikuar disa fotografi të atyre që ai i quan policë civilë të infiltruar në protestën e sotme të opozitës.

  Teksa thotë se ishin pa mjet identifikimi, Këlliçi shkruan se policët vepruan me kodin e familjes ma.fioze.

  “Këta janë civilet e b.andës se Edi Rames qe përndjekin te rinjte dhe qytetaret qe protestojnë. Pa asnjë shenje identifikuese por me kodin e familjes ma.fioze te rilindjes dhu.nojnë, ndalojnë dhe çojnë neper komisariate a bodrume bashkish te rinjtë që janë kundër padrinos. Po te kishte prokurori te pa kapur, sot kap.obanda dhe tufa e ba.nditëve te tij do ishin para drejtësisë. Por meqenëse prokuroria eshte bere njësh me familjen maf.ioze te rilindjes, atëherë i lind e drejta qytetareve t’u japë atë që meritojnë banditëve”, shkruan ai.

  Geplaatst door Belind Këlliçi op Donderdag 21 maart 2019