Pëllumbi i mer ushqimin, ajo që i bën vogëlushja 1 vjeçe do ju lërë pa fjalë

  0
  388

  Ky është momenti kur një vajzë e vogël në Kinë i jep një mësim të mirë një pëllumbi kur shpendi po përpiqej të hante nga ushqimi i saj.

  Pamjet e filmuara nga një telefon celular tregojnë një pëllumb të bardhë që ulet në dorën e nënës dhe çukit në një qese me ushqim. Vajza e vogël më pas shihet duke kapur pëllumbin nga qafa dhe duke i nxjerrë ushqimin nga goja.

  Nëna e vogëlushes u trondit kur pa që vajza mori ushqimin dhe e futi menjëherë në gojën e saj. “Ne të gjithë jemi të tronditur kur ajo papritmas bëri këtë veprim”, tha nëna e vogëlushes.

  Më pas nëna i tha vajzës “të pështyj” ushqimin mga goja, por ishte tepër vonë dhe vajza e kishte gëlltitur atë.

  Videoja u nda gjerësisht në mesin e medias sociale kineze dhe më pas në Imgur.com dhe ka marrë shumë reagime dhe komente.