/PërpIasja fizike e biznesmenit të njohur dhe kandidatit për deputet të PD-së, Taulant Balla publikon pamjet që po shpërndahen me shpejtësi (VIDEO)

PërpIasja fizike e biznesmenit të njohur dhe kandidatit për deputet të PD-së, Taulant Balla publikon pamjet që po shpërndahen me shpejtësi (VIDEO)

Numri 2 i PS, Taulant Balla ka publikuar në rrjetet sociale një video ku tregon investimin e rëndësishëm që ka bërë për qytetin e Elbasanit biznesmeni Gjergj Luca, i cili pak ditë më parë u përfshi në një për.plasje fizike me kandidatin e PD për deputet, Luçiano Boçin.

Balla shkruan se kjo video është përgjigjja më e mirë edhe dallimi mes opozitës që ka në program sipas tij dhu.nën dhe PS që synon zhvillimin.

Postimi i plotë:

“Kjo video është përgjigjia më e mirë dhe dallimi i qasjes mes nesh dhe atyre që kanë për program dhu.nën dhe gra.bitjen e sipërmarrjes private.

Mirënjohje çdo sipërmarrësi shqiptar që krijon vende pune dhe prodhon mallra “Made in Albania”.

E falenderoj sipërmarrësin Gjergj Luca, i cili afro 6 vite më parë e pranoi ftesën tonë të investojë në Elbasan më shumë se 15 milionë Euro dhe të punësojë të paktën 1500 punëtorë deri më tani.

#punëjogjumë

#skakohëpërpushim

#shqipëriaeardhmjajonë.”- shkruan Balla.

Video:


https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fb.taulant%2Fvideos%2F1124781567967027%2F&show_text=0&width=560