/PIaku Berishë jeton me emrin “Ish”?! Qytetarët e masa.krojnë me komente : Më t.errorist se ju nuk ka!

PIaku Berishë jeton me emrin “Ish”?! Qytetarët e masa.krojnë me komente : Më t.errorist se ju nuk ka!

Masa.kra e Sri Lankës ka ngjallur reagime të shumta në gjithë botën. Për këtë ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili duke u quajtur ish mendon se është dikushi, duke marrë edhe roli si lider shteti, që edhe nëse do ishte Sri Lanka në cepin e Indisë as nuk e di se ku bie Shqipëria, por Saliu ka ngushlluar qeverin dhe qytetarë e Sri Lankës pë ngjarjen e rëndë të ndodhur dje, në ditën e Pashkëve, por është përballur me reagimet e shumta të ndjekësve të cilët i kujtojnë Gërdecin.

“Akt barbar terr.orist ne Sri Lanka, mbi 207 te vd.ekur dhe 450 te pIagosur!

Miq, ne nje seri aktesh barbarie te vertet, ne Kolombo, kryeqytet i Sri Lankes, terr.oriste mizore islamist u moren jeten mbi 207 burrave, grave, femijeve te pafajshem dhe pIagosen mbi 450 te tjere per motive primitive raclste fetare.

Duke shprehur ngushellimet familjeve te vik.timave dhe autoriteteve te vendit dhe uruar sherim te pIagosurve, denoj me ashpersine me te madhe kete ba.rbari te tm.errshme dhe uroj qe sponsoret, organizatoret dhe autoret e ketyre akteve te marrin ndeshkimin ligjor te merituar! Sb”, shkruan Berisha në Facebook.

Mirëpo menjëherë kanë ardhur reagimet e komentuesve, të cilët e kanë masakruar ish-kryeministrin.

“Salo Ramo Berishic njesoj si i juaji ne Gerdec, harrove.”

“Më terr.oristë jeni ju Z Berisha përderisa etiketoni për terr.oristë IsIamik. Tashmë nuk të ka mbetur gjë veçse ecja në bregdet duke thyer edhe rekordin tënd.”, janë disa nga komentet. /Agjensia e Lajmeve Sot News/