Lajme

Plagοsja që trοnditi Korçën, zbulοhet diçka shοkuese, personi i plagοsur kishte krijuar…

Pak ore pas ngjarjes se rende qe ndodhi dje ne Korce, eshte arrestuar në flagrancë për “Kallëzimi i rremë”, i vetëplagosuri dhe shoku i tij.

Mbrëmjen e djeshme, në qytetin e Korçës, u vetëplagos me armë zjarri 33-vjeçari M. R., banues në Korçë.

Pas veprimeve hetimore të kryera efektivet bënë arrestimin në flagrancë të tij dhe shokut të tij shtetasit A. A., 32 vjeç, banues në Pogradec.

Shtetasit e mësipërm, kanë krijuar prova të rreme, me qëllim shmangien nga e vërteta e ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme hetimore.