Portali i njohur kroat shkruan për Eleni Foureiran: Bukuroshja shqiptare që do t’ia sjell fitoren Qipros në Eurovision

  0
  310

  Eleni Foureira përfaqëson këtë viti qipriotët në Eurvision, falë të së cilës shteti i Qipros mund të jetë organizatore e kësaj ngjarja vitin e ardhshëm.

  Eleni pati një perfromancë të shkëlqyeshme gjatë mbrëmjes së kaluar teksa bëri që të duartrokitet gjerë e gjatë nga audienca.

  Ajo shkoi pa probleme në finale, gjë që nuk e habiti askënd që shikoi performancën e saj, shkruan portali kroat index.hr.

  Bukurioshja 31-vjeçare që shumë e quajnë Shakira qipriote, por edhe Beyonce e Qipros Beyonce, ka lindur në Shqipëri dhe tani jeton në Greqi, më saktësisht në Athinë.

  Përveç këngës, ajo merret edhe me aktrimin, vallëzimin dhe është kreatore e modës. Ajo është në lidhje me futbollistin Albert Botiahas.
  Ajo filloi karrierën muzikore në vitin 2007 në grupin Mystique ndërsa dy vjet më vonë vendosi të provojë veten në solo këndim, e cila gjë rezultoi me lëvizje pozitive sepse prej asaj kohe ka publikuar tre albume që ishin shumë të suksesshme në territorin e Greqisë dhe Qipros. Në këto vende, ajo fitoi titullin “mbretëresha e pop”.

  Në Eurovision më në fund arriti këtë vit kur triumfoi në Qipro me këngën “Fuego” (Vatra ndërsa aktualisht është favoritja më e madhe në bastoret e këtij festivali. /Telegrafi/

  Sto #manofstatus που κυκλοφορεί … @skoulos @manofstatus

  A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on

  Wet hair tanned skin & breezy wind ??… #byebyesummer

  A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on