/Prishet timoni i avionit, piloti bën mrekullinë e vërtetë

Prishet timoni i avionit, piloti bën mrekullinë e vërtetë

Një pilot, pasi i shpëtoi vdekjes gjatë “sfidës” me avionin në pistë, ka dalë jashtë dhe ka filluar tw puthw tokën nga gëzimi që është ende gjallë.

Ngjarja ka ndodhur në një aeroport në Florida, kur instruktori i pilotimit për pak sa nuk u përplas me aeroplan në pistë për shkak të një defekti teknik në timon.

Në momentin që iu afrua tokës, iu shfaq një problem teknik, duke bërë që “hunda” e aeroplanit të përplaset në pistë, por për fat të mirë nuk ka ndodhur ndonjë shpërthim.

Për shkak të dy dështimeve të para, instruktori i pilotimit dhe një student i tij janë detyruar të “shëtisin” për 45 minuta. /k.k/noa.al/