Protestuesi me maskë i vuri fIakën, ja kujt i përket makina (VIDEO)

0
339

Bëhet shkrumb e hi një makinë para Parlamentit.

Një prej protestuesve me maskë ka th.yer xhamat dhe ka hedhur një koktej moIotov brenda makinës.

Makina ndodhej pranë stacionit të autobusit, shkruan newsbomb.al.

Automjeti bëhet me dije se është i tipit ‘Fiat’ me targa AA703MT por mësohet se targa i përket një makine tip ‘Volksëagen Caddy’ e regjistruar në Sukth të Durrësit.

Pra, targat janë fallco dhe i përkasin një automjeti tjetër. Burimet bëjnë me dije se makina mund të jetë në pronësi të forcave operacionale ose e SHIK.

PROTESTUESIT I VËNË FLAKËN MAKINËS PRANË PARLAMENTIT

PROTESTUESIT I VËNË FLAKËN MAKINËS PRANË PARLAMENTIT Lexo edhe: https://bit.ly/2De5b9V

Posted by newsbomb.al on 2019 m. balandžio 13 d., šeštadienis