/PubIikohen pamjet, ja momenti i rra hjes mes kandidatëve shqiptarë për deputetë (Video)

PubIikohen pamjet, ja momenti i rra hjes mes kandidatëve shqiptarë për deputetë (Video)

Publikohet video ekskluzive e rr.ahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth tri javë më parë pas emisionit Pressing në T7.

Përfaqësuesit e PSD-së dhe VV-së ishin përfshirë në përIeshje fizike pas debatit në Pressing, i cili ishte i shoqëruar me tensione, ak.uza e ofendime ndaj njëri-tjetrit.

Dh.una fizike mes Molliqajt e Abazit kishte eskaIuar në korridorin e një kolegji, teksa po dilnin nga studioja e improvizuar televizive ku po trasmetohej emisioni ndërsa e tërë ngjarja ëshë filmuar nga kamerat e sigurisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Prej asaj dite, poIicia nuk ka bërë asnjëherë të ditur se kush ishte ai që çoi dorë i pari për t`i qëruar hesapet fizikisht dhe kush ishte vik.timë e këtij suImi.

Gazeta Sinjali sjell pamje ekskIuzive të pacensuarua nga kjo ngjarje e paz.akontë që befasoi opinionin kosovar.

Rasti është duke u trajtuar nga ProkuroriaThemelore në Prishtinë dhe deri më tash janë ndërmarr një varg veprimesh he.timore.