syntax error, unexpected '<', expecting end of file

Punonte si sanitare, VRlTET 33-vjeçarja shqiptare në Bruksel, 20 vite më parë i kishin ek zekutuar edhe prindërit (Detaje)

Një 33-vjeçare nga Divjaka është vrarë tragjikisht në një hotel në Bruksel ku punonte si pastruese. Xhuljeta Lala, ndërroi jetën ditën e djeshme rreth orës 12, teksa ishte në punë.

 Sipas familjarëve të Lalës, një person i ka shkuar nga pas dhe e ka goditur me një bombul që shërbente për fikjen e zjarrit.

Goditja i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Policia ka arrestuar autorin, një 36-vjeçar francez i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Autori u ka thënë policëve se e vrau atë sepse djalli ia kishte kërkuar.

Daja e 33-vjeçares, Trifon Caponi ka treguar se si e mësuan lajmin e trishtë: “E pamë direkt nga Facebook lajmin, e morën vesh dynjaja pastaj ne se unë s’para shoh mirë. Ishte njeri punëtor, i thjeshtë. Iku si njeri i zakonshëm për punë, me të drejtat e veta dhe të shtetit. Nga ora 11:30 duke pastruar në hotel, del një person në enigmë që e godet nga pas me këto bombolat e zjarrit.Kolegia e saj, e cila ka qenë me fytyrë e ka parë dhe është larguar direkt. Kjo ka qenë me kurriz, ndaj e ka goditur direkt. Morëm vesh se e kanë marrë dhe e kanë çuar në spital, sot nuk e di çfarë kanë bërë tek morgu e të gjithë të tjerat.”

Xhuljeta Lala jetonte me vëllain dhe 3 motrat në Begjikë prej rreth 10 vitesh. Ata ishin larguar pas vrasjes së dy prindërve nga një person rreth 20 vite më parë.

“Para 19 vjetësh, një djalë Divjake i ka vrarë në një natë të dy prindërit dhe një nga motrat u plagos. Kjo që po flasim tani, me gjithë vëllain kanë hyrë poshtë krevatit dhe kanë shpëtuar nga plumbat atje. Fatkeqësia e gjurmoi atje. Direkt u larguan për Greqi, pastaj për në Belgjikë për një jetë më të mirë, larg këtyre gjërave që nuk mund t’i shikojmë dot me sy.

Atëherë kur ndodhi ngjarja, i kam kërkuar kryeministrit që ka qenë në detyrë atëherë, Pandeli Majko. I kam thënë që nuk dua vetëgjyqësi, por shteti ta kapë personin e ta varë para syve të të gjithë popullit. Pandeli Majko më është përgjigjur që ky ligj është hequr”,- tha daja i tyre.