Lajme

Qëllοhet për νdekje nga pοlicia 19-vjeçari

19-vjeçari, Vekil Abnulayev, i cili u qëllua me armë nga një polic ka ndërruar jetë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në 29 maj, ndërsa policia po përpiqej ta arrestonte, shkruajnë mediet e huaja.

Sikurse shihet edhe nga pamjet polici e ka qëlluar me armë të riun, ndërsa nuk e lëshon pavarësisht faktit se vazhdon t’i rrjedhë gjak.

Fillimisht 19-vjeçari i transportua në spital, por nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.

Gazetari i gazetës “Novaya”, Aliona Istomina, i cili vizitoi fshatin Moskovo jashtë vendit ku ndodhi tragjedia,

thotë se në këtë fshat miqtë e Azeros dhe policia u mblodhën për të mbrojtur familjen e policit, pasi kishin frikë nga hakmarrja.