Qeni arrin ta kapërcej murin e lartë pas disa tentimeve të dështuara (Video)

  0
  343

  Një qen ishte i vendosur që të kapërcej një mur të lartë në Kili, edhe përkundër faktit që gjatë tentimit për ta kapërcyer u rrëzua disa herë.

  Një video e filmuar nga një kalimtar rasti, shfaq momentin kur një qen i vogël inkurajon “mikun” e tij që të ngjitet mbi mur, transmeton Telegrafi.

  Ai dukej që nga fillimi skeptik lidhur me kërcimin e tij, por ishte një qen i vogël që e inkurajoi ta bëjë një gjë të tillë dhe pas disa tentimeve të dështuara arrin ta kapërcej.

  Videoja është filmuar në mars të këtij viti në Kili, ndërsa këto ditë është riaktualizuar për faktin se sa i vendosur ishte qeni ta kalojë murin. /Telegrafi/