Qofte me brume pice

  0
  285

  Përbërësit
  1 gotë jogurt
  Suxhuk
  1 domate
  100 gr kaçkavall
  vaj vegjetal
  ullinj te zinj
  1 tubë majdanoz
  2 vezë
  2,5 gota miell
  kripë
  1-Suxhukun, domatën, ullinjtë dhe majdanozin e premë në copa të vogla.
  2-Vezët i rrahim në një enë pastaj ia shtojmë kaçkavallin, domatën, ullinjtë, suxhukun, majdanozin, jogurtin dhe së fundmi miellin.
  3-E përziejmë e gjithë glazurën mirë, marrim nga glazura me lugë dhe e vendosim në tigan për fërgim.
  4-Ju bëftë mirë!