/Qyteti në Zl! Pas AAKSlDENTlT TRAGJlK, Miqte u japin Iamtumirën dy të rinjve: Një ditë do takohemi në famiIjen e madhe të xhehnetit

Qyteti në Zl! Pas AAKSlDENTlT TRAGJlK, Miqte u japin Iamtumirën dy të rinjve: Një ditë do takohemi në famiIjen e madhe të xhehnetit

Qyteti i Kukësit është në zi! Dy të rinj h umbën jetën dhe një tjetër ndodhet në gjendje të rëndë në Tiranë.

Ky ishte bilanci i një ngjarje tek Rruga e Kombit, pasi një makinë e llojit “Golf”, doli nga rruga dhe u kthyer përmb ys.
Dhe humbja e Shpëtim Manajt e Klisman Ukës, ka përl otur të gjithë qytetin në Veri të Shqipërisë.

Me dedikime e shkrime prekëse, faqet që mbajnë emrin e qytetit të Kukësit, dhe miq e të njohur, u kanë dhënë lam tumirën dy djemve që u sh uan sot.

“Dite Zie per Kukesin sot. Dita e sotme rezultoi me pa soja per dy vellezerit tane,Shpetim Mani dhe Klisman Uka,te cilet u ndane nga jeta si pasoje e nje ngjarje qe ndodhi diten e sotme.Shprehim ngushellime per familjen Uka dhe Mani , Zoti I past qu në xhenet,”- shkruan një faqe krah fotos së dy të rinjve.

“Gjithmon nzemrat tona do jeni, inshaAllah nje dit takohemi nfamiljen e madhe te xhehnetit Klisman Uka , Shpetim Manaj,”- shkruan një mik i të rinjve.

Sot pasdite nderroj jete shoku im Klisman Uka ne nje ak sident ne autostraden Kukes-Morine. Zoti te dergofte ne xhenet bro,”- shkruan një tjetër mik.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme. Mjeti i llojit “Golf”, doli nga rruga në autostradën Kalimash-Morinë, pjesë e Rrugës së Kombit, në vendin e quajtur “Shkodra Beton” dhe u përm ys.