/Raketat rυse mbi Poloni! Mblidhen υrgjentisht zγrtarët e sigurisë kombëtare, çfarë ρritet të ndodhë

Raketat rυse mbi Poloni! Mblidhen υrgjentisht zγrtarët e sigurisë kombëtare, çfarë ρritet të ndodhë

Një zëdhënës i qeverisë në Poloni thotë se një takim i zyrtarëve të sigurisë kombëtare të martën mbrëma u thirr për shkak të situatës emergjente.

Ai shtoi se detajet do të bëhen publike pas takimit, raporton CNN

Takimi vjen pas raportimeve se dy raketa ranë në një fermë në Poloninë lindore, pranë kufirit me Ukrainën.

Një zyrtar polak i tha CNN se asgjë nuk është konfirmuar ende dhe hetimi për incidentin po vazhdon.