/Rama si ‘Dan BiIzerian’ mes tre f emrave në New York, poston video nga hoteIi

Rama si ‘Dan BiIzerian’ mes tre f emrave në New York, poston video nga hoteIi

SHBA– Kryeministri i vendit Edi Rama ndodhet në Amerikë ku edhe po merr pjesë në punimet e Asamblesë së OKB-së.

Në Instagramin e tij, Rama ka postuar një foto nga hyrja e hoteIit ku po qëndron në Neë York, i rrethuar nga tre v.ajza.

Të treja vajzat, ishin nga të gjitha trojet shqiptare dhe në videon e regjistruar nga kreu i qeverisë, të gjitha kanë përshëndetur në shqip.

Biseda në video:

Vajzat: Kosova, Mali i Zi, Maqedonia por nga Gostivari.

Rama: Të gjithë shqip, në mes të New York

Ndërsa krahas videos së postuar, Rama shkruan: Mu tek dera e hoteIit në Nju Jork shih ça bohet.

Prej disa ditësh, Rama ndodhet në New York, ku edhe po zhvillon disa takime me liderët e rajonit, mes tyre me homologun grek, Kiriakos Mitzotaqis.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/917224188660845/?t=2