/Rezarta Shkurta përjetëson kujtimet më të bukura të Herës dhe Nexhmije Hoxhës

Rezarta Shkurta përjetëson kujtimet më të bukura të Herës dhe Nexhmije Hoxhës

Ditën e sotme, Rezarta Shkurta ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social Instagram videon më të ëmbël të vogëlushes, Herës, me stërgjyshen e saj, Nexhmije Hoxhën.

Ajo ka filmuar momentet e tyre së bashku, teksa shkruan plot krenari për Nexhmijen se ajo numëron denjësisht 98 vite jetë.

“Nuk ka lumturi me te madhe nga thellesia e shpirtit per mua si nene, qe vogelushja ime ka keto kujtime te paçmueshme me stergjyshen e saj, qe numeron denjesisht 98 Vite. Familja eshte trashegimia me e shtrenjte.”- shkruan Rezarta krahas videos.