Rrahin faturinon sepse nuk i la te hynin pa bileta

    0
    520

    Konduktori i një stacioni trenash në Essex të Anglisë, është rrahur nga dy udhëtarë që nuk kishin paguar biletat.

    Megjithëse nxori njërin dhe u mundua ta ndalonte, tjetri nisi sulm të pamëshirshëm mbi të. Pastaj të dy hynë në tren, transmeton Telegrafi.

    Forcat e rendit po mundohen t’i identifikojnë të rinjtë, që i shkaktuan plagë të konsiderueshme viktimës dhe shqetësuan të pranishmit gjatë kohës së festave të fundvitit. /Telegrafi/