Lajme

SHBA fut në lίstë të zezέ Sali Berishën: Zyrtαrisht i ndalοhet atij dhe familjes hyrja në SHBA

Sali Berisha, ish-President dhe ish-kryeministër i Shqipërisë është vendosur zyrtarisht në listën e zezë të SHBA-së, nga Departamenti Amerikan i Shtetit.


Lajmin e ka bërë të ditur vetë Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken, i cili në faqen e tij në ‘Twitter’ bëri shpalljen.

“Akte korruptive të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha minojnë demokracinë në Shqipëri.

Unë jam duke caktuar publikisht Berishën dhe anëtarët e familjes së tij të afërt si të papërshtatshëm për hyrjen në Shtetet e Bashkuara.

Ne mbetemi të bashkuar në luftën Kundër Korrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri”, deklaroi Bilken.

Një vendim super i bujshëm që në mënyrë të qartë bën me dije se thuajse është një veprim i pritshëm hapja e dosjes nga SPak kundër Sali berishës dhe familjes së tij./ Pamfleti

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X3R3ZWV0X2VtYmVkX2NsaWNrYWJpbGl0eV8xMjEwMiI6eyJidWNrZXQiOiJjb250cm9sIiwidmVyc2lvbiI6bnVsbH19&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1394987425395617798&lang=en&origin=http%3A%2F%2Fpamfleti.net%2Fshba-fut-ne-liste-te-zeze-sali-berishen-zyrtarisht-i-ndalohet-atij-dhe-familjes-hyrja-ne-shba%2F&sessionId=e3a0cb48e270efbde32812d917a88cf9e2d8efd4&theme=light&widgetsVersion=82e1070%3A1619632193066&width=500px