December 1, 2023
Lajme

Sherri mes shqiptarëve, identifikόhet 23-υjeçari që mbeti i υrarë në mes të rrugës (FOTO)

Festa mes shqiptarëve në një lokal, disa gota më shumë, e ndoshta edhe një ngacmim në drejtim të një vajze, dyshohet se u bënë shkak për një ngjarje tragjike mbrëmjen e së premtes në Turbigo të Italisë.

Si pasojë i këtij sherri një djalë i ri, 23-vjeç mbeti i vrarë. Së fundmi mediat italiane raportuan se bëhet fjalë për Emanuel Rrokun, ndërsa kanë publikuar edhe fotografitë e të ndjerit.

Edhe pse 23-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, nuk mundi tu mbijetonte plagëve të marra nga arma e zjarrin dhe për pasojë ndërroi jetë në duart e bluzave të bardha.

Ndërkohë autori i krimit të rëndë është një 34-vjeçar. Miqtë e viktimës e dhunuan aq rëndë atë sa përfundoi në spital dhe aktualisht ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Nga të shtënat me armë i plagosur ka mbetur edhe një 30-vjeçar. Plumbi atë e ka kapur në këmbë dhe aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Përplasja e përgjakshme ndodhi rreth orës 23:30 në qendër të komunës së vogël që ndodhet në provincën e Milanos.

3 shqiptarët e përfshirë në të shtënat me armë ishin pjesë e një grupi të përbërë nga dhjetëra bashkëkombës. Nën efektin e alkoolit dhe për shkaqe banale, sherri shpërtheu në të shtëna me armë në rrugë.

Sipas të dhënave të deritanishme të hetuesve, 34-vjeçari nxori pistoletën duke plagosur fillimisht në këmbë 30-vjeçarin.

Personat e tjerë që ndodheshin në festë, rrethuan autorin i cili vijoi të qëllonte me armë.

Pikërisht në këtë moment një prej plumbave kapi në qafë 23-vjeçarin Emanuel Rroku, i cili gjeti vdekjen pak orë më pas në spitalin e Legnano-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *