Shikoni GODlTJEN “fataIe” të Robin Krasniqit që i dha tituIIin Kampion Bote (VIDEO)

0
224

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi ka arritur fitoi mbrëmjen e djeshme ndeshjen e ëndrrave,

pasi mposhti me nokaut kampionin gjerman, Dominic Bosel duke u shpallur kampion.

Me këtë triumd spektakolar, Krasniqi fitoi titujt WBA dhe IBO, tituj këta që boksieri ynë priti për plotë 15 vite.

Ndeshja u mbyll me nokaut nga Haxhiu në rundin e tretë të kësaj sfide. Ishte një gru.sht vr.astar i cili mbylli to.talisht ndeshjen.

Ju më poshtë mund të ndiqni go.ditjen fa.tale të Krasniqit:

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Flajminet%2Fvideos%2F343770636941200%2F&show_text=0&width=560