/Shikoni sa ka ndryshuar Alvin Berisha, vogëlushi që shpëtoi nga kampi i FERRlT takon… (Foto)

Shikoni sa ka ndryshuar Alvin Berisha, vogëlushi që shpëtoi nga kampi i FERRlT takon… (Foto)

Shikoni sa ka ndryshuar Alvin Berisha, vogëlushi që shpëtoi nga kampi i ferrit takon Presidentin Ilir Meta.

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot Alvin Berishën dhe babain e tij, Afrimin.

Vogëlushi është 11-vjeçari që preku zemrat e të gjithëve për shkak të historisë së tij të trishtë.

Disa muaj më parë, u bë e mundur që ai të shpëtohej nga ferri i kampit sirian Al Hol.

Siç shihet në fotot sot, ku ai është takuar me kreun e shtetit, Alvin ka ndryshuar shumë nga fotografia që kemi parë ditën e parë të shpëtimit të tij.

Fotot i ka postuar Presidenti Meta në Facebook ku shkruan:

“I lumtur të prisja sot në Presidencë dy miq të veçantë, Alvin Berishën dhe babain e tij, Afrimin”.