Shqipërinë apo Kosovën? Talenti 16 vjeçar i Tottenhamit bën zgjedhjen e tij

  0
  330

  Futbollisti i talentuar 16 vjeçar, Albert Raqi e ka zgjedhur Kombëtaren Shqiptare para asaj të Kosovës.

  Në fakt, talenti kosovar është grumbulluar me kuqezinjtë, respektivisht me Shqipërinë U-16, e cila është duke u përgatitur në “Tropikal”, për turneun “UEFA Development”, që do të zhvillohet në Slloveni.

  Raqi është me prejardhje nga Prishtina dhe luan për të rinjtë e Tottenhamit.

  Gjithashtu, ai ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Kosovës.

  Për këtë ndërrim të zgjedhjes, ka vendosur vetë dëshira e lojtarit dhe e familjes së tij.

  “E kam filluar futbollin në moshën 4 vjeçare. Jam shumë i lumtur që jam në Kombëtaren e Shqipërisë dhe po ja kaloj shumë mirë me shokët e rinj këtu në skuadër. Unë kam dëshirë të eci në gjurmët e Ronaldinhos dhe Granit Xhakës”, ka thënë Raqi për “FSHF TV”./Ekspress