Shqiptari ndërron jetë gjatë fluturimit, avioni kthehet pas (Video)

  0
  405

  Një shqiptar nga Maqedonia ka ndërruar jetë në avion teksa po udhëtonte nga Shkupi për në Bazel të Zvicrës. Shqiptari rreth 32 vjeç, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është ndjerë keq në bordin e avionit dhe ka ndërruar jetë pavarësisht se iu dha ndihma nga personeli.

  RTV 21 në Maqedoni ka publikuar edhe pamjet që vërtetojnë se shqiptarit i është dhënë ndihma e parë, ndërsa lajmi konfirmohet edhe nga Ministria e Brendshme e Maqedonisë.

  Pasi piloti është njoftuar për gjendjen e rëndë shëndetësore të personit që ndodhej në bord, ka kthyer pas avionin, pavarësisht se ndodheshin në hapësirën ajrore shqiptare.

  Kur kanë zbritur në aeroportin e Shkupit, mjekët kanë konstatuar vdekjen, por pa dhënë detaje për shkaqet.