Shtepia 2.3 metra e gjerë qe do ju befasoje si eshte brenda

  0
  334

  Me pak krijimtari, edhe një hapësirë ​​shumë e vogël mund të kthehet në një shtëpi të këndshme dhe mikpritëse.

  Në Londër ekziston një shtëpi që tërheq vëmendjen e të gjithë kalimtarëve sepse duket se është një shtëpi kukullash, megjithatë, ata që kanë mundësinë të shohin brenda janë të habitur.

  ShkodraNews shkruan se gjerësia është vetëm 2 metra dhe 30 centimetra, por krijimi i arkitektit dhe puna e shkëlqyeshme e ndërtuesve e kanë bërë këtë hapësirë ​​më shumë se të përsosur.

  Shtëpia përbëhet nga 3 dhoma gjumi, dy banjo, një kuzhinë, një dhomë ndjenje dhe madje edhe një studimi.

  Midis dy shtëpive fqinje ka pasur një kalim të ngushtë që me kalimin e kohës humbi rëndësinë dhe përdorimin, për këtë arsye u vendos që ta ndërtohej kjo shtëpi me dimensione të pazakonta.

  Kjo zonë e qytetit kishte historinë e saj dhe për shumë vite ky vend ka mbetur i paprekur, gjithashtu sepse mendohej se ishte e pamundur të ndërtohej një shtëpi me gjithçka që ishte e nevojshme në një hapësirë ​​kaq të vogël.

  Por arkitekti arriti të bëjë një punë të shkëlqyeshme dhe ndërtuesit ishin në gjendje të krijojnë një mrekulli.

  Përveç kësaj, për të përfituar nga hapësira e jetesës dhe për të siguruar sa më shumë rreze dielli të jetë e mundur, ata ndërtuan një çati të gjatë dhe të pjerrët mbi shtëpinë dhe e pajisën atë me disa dritare.

  Ndërtesa ishte një sukses i vërtetë dhe sot kjo banesë tërheq vëmendjen e të gjithëve.

  Si mendoni ju? A është shumë e bukur pavarësisht madhësisë së saj? Na lini komentin tuaj dhe mos harroni ta ndani me miqtë në Facebook!