/Si në fiIma, shqiptari i rrëmben PlSTOLETËN poIicit grek dhe qëIIon

Si në fiIma, shqiptari i rrëmben PlSTOLETËN poIicit grek dhe qëIIon

Skena të ngjashme me filmat aksion janë regjistruar gjatë një përplasje në Katerini të Greqisë mbrëmjen e të premtes së javës që lamë pas.


https://www.youtube.com/embed/0En791DGmZk


Banorët e qendrës së Katerinit, thirrën policinë pas një përleshje të ashpër mes tre personave në sheshin “Eleftherias”.

Policia nxitoi në vendngjarje po aty hasi në rezistencë.

Një 21-vjeçar shqiptar, siç shihet në video, u përpoq të kapte armën e një oficeri policie, me të cilën edhe qëlloi por për fat të mirë pa dëmtuar askënd.

Policia bëri arrestimin e tij. Përveç tij u arrestuan dhe një 25-vjeçar shqiptar dhe një 21-vjeçar grek të përfshirë në konflikt.